Klub Modelarzy Kolejowych N-orma

pl. Defilad 1 (w Muzeum Techniki) 00-901 Warszawa

KRS 0000320466; REGON 100617743

mail: poczta@n-orma.pl

 

SpotkaNie w Skierniewicach

8 stycznia 2006

Pierwsze N-ormowe spotkanie w tym roku już za nami. Odbyło się w Skierniewicach co po drugim razie można uznać za nową N-ormową tradycję. Big plan zakładał, że wywieziemy trochę gratów oraz nasz nowiutki moduł techniczny, zapolujemy na oliwkową Bipę na Służewcu i spędzimy sympatycznie kilka godzin w towarzystwie własnym i chłopaków z PSMK, poruszając kilka kwestii formalnych. Oprócz ostatniego udało się wszystko :)


Zaczęło się dziwnie jakoś, bo udało mi się dojechać o pogańskiej godzinie punktualnie (!) do wiygNa, dla którego sobotni poranek zaczyna się po teleekspresie. Miśkowaty pospał dłużej, farciarz. Tak czy owak, na Służewiec dotarliśmy pół godziny za wcześnie co było tym smutniejsze, że sprzed nosa zwiał nam skład prywaciarzy.....


Na miejscu było jak zwykle sympatycznie. Pogadaliśmy z PSMKowcami, obejrzeliśmy ich nowy nabytek - SP30-218, a po uruchomieniu kozy zmontowaliśmy moduł techniczny z kawałkiem szlaku.

Chociaż planowaliśmy tylko zabawę obrotnicą na module technicznym, przyszło nam też pogimnastykować się przy 160 razy wiekszej której się nieco zamarzło. Ciężka, skubana.... Po powrocie z akcji "iyyyychhraaaa-azem" nasz N-adworny kucharz uraczył nas kiełbachą z cebulką (mniam) podczas gdy my bawiliśmy się w przestawianie składów na technicznym, który okazał się bardzo praktycznym pod wieloma względami. Najbardziej spodobały nam się boczki zabezpieczające butelki z orzeszkami, aparaty, popielniczki i inne bardzo cenne przedmioty przed upadkiem.


Te kilka godzinek zleciało piorunem, ale przecież będzie następny raz :)


tekst: hugwa